Ekonomi

Nissan 2023 mali yılının ilk yarı sonuçlarını açıkladı

Nissan 2023 mali yılının ilk yarı sonuçlarını açıkladı

Nissan Motor Co., Ltd. bugün 30 Eylül 2023’te sona eren altı aylık döneme ait mali sonuçlarını açıkladı ve 2023 mali yılı için tüm yıl gelir ve kâr görünümünü yukarı doğru revize etti.

2023 mali yılının ilk yarı mali sonuçları

Konsolide net gelir 1,40 trilyon yen artarak 6,06 trilyon yen’e yükselirken, konsolide faaliyet karı 180,1 milyar yen artarak 336,7 milyar yen’e yükseldi ve faaliyet kar marjı %5,6 oldu. Net gelir 296,2 milyar yen olarak gerçekleşti.

Artan rekabet ve yerel markaların öncülüğünde yeni enerjili araçlara geçişin hızlanması nedeniyle Çin’de satış hacmi azalsa da diğer bölgelerdeki satışlarda bir önceki yıla göre ciddi oranda artış görüldü. Artan gelirler ve faaliyet kârı, önceki yıla kıyasla temel olarak iyileşen operasyonel performans ve artan konsolide birim satışlarından kaynaklandı.

Nissan Başkanı ve CEO’su Makoto Uchida şunları söyledi: “Nissan NEXT dönüşüm planımızın son yılında faaliyet kârımızda yıldan yıla önemli iyileşmeler kaydettik. Bu bizi hedeflerimize ulaşma ve sürdürülebilir büyüme yoluna koyuyor. Ayrıca 2024’ün ikinci yarısından itibaren dört Yeni Enerji “Aracının lansmanı da dahil olmak üzere Çin’deki operasyonlarımızı genişletmek için stratejik adımlar atıyoruz. Birlikte ele alındığında bu adımlar, uzun vadeli vizyonumuz Nissan Ambition 2030’u gerçekleştirme yolunda ilerlemeye devam ettiğimizi gösteriyor.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberkagizman.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu